Mastodon Hoppa till huvudinnehåll
Typ av gåva
  • min 50 kr/mån
kr/mån

Rädda Djuren-klubben

Rädda Djuren-klubben är Djurens Rätts barnklubb för barn mellan 0 och 13 år. Klubben bildades 2012 för att sprida inspiration och stötta barn som vill hjälpa djuren. Vi vill att det ska vara roligt att bry sig om djur! Klubbens mål är att lära barn att ha empati för alla levande varelser, något som de förhoppningsvis bär med sig även i vuxen ålder.

Klubben för de små som vill göra stor skillnad 

Klubben sprider information om djur, hur de har det, deras rättigheter och om hur barn kan hjälpa djuren på enkla sätt. Medlemskapet kostar endast 100 kronor per år och alla nya medlemmar får en fin välkomstpresent. Alla medlemmar får också klubbens egen tidning Klubbnytt 5 gånger per år och vetskapen om att ni gör skillnad för djuren varje dag. 

Bli medlem i Rädda Djuren-klubben och gör skillnad för djuren! 

Cecilia Bernström

Cecilia Bernström | Rädda Djuren-klubben

23 augusti 2021

Har du fått nog av trånga hönsburar, långa djurtransporter och plågsamma djurförsök?

Bli medlem